Debut cu stângul: FC Argeş – FC Maramureş 2-1 (2-1)

FC Maramureş a debutat cu stângul în returul ligii a II-a seria Vest, după ce a pierdut în deplasare cu 2-1 (2-1), în faţa echipei FC Argeş.

Băimărenii au deschis scorul în minutul 7, printr-un gol marcat din penalty de Petrică Dragoş. Gazdele au egalat în minutul 24 prin Adrian Dulcea, şi au marcat golul victoriei în minutul 38 prin Alin Popa.  În minutul 65 Faye a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Argeş: Rusandu – Rauţă, Botea, Wallace, Briceag – Alin Popa (’87 C. Tudor), M. Cârstoiu, Bazzi, I. Nicolae (’85 Beuran) – Dulcea, R. Stănescu (’92 O. Ionescu). Antrenor: Viorel Dumitrescu

FC Maramureş: Lovasz – Duruş, Istrofor, Faye, De Rosa (’67 S. Feraru) – Hodor, Fritea, Achim, P. Dragoş (’46 M. Deac) – V. Pop (’59 Gego), M. Tănasă. Antrenori: Romulus Buia şi C. Dorobanţu