Prezent în Maramureș la Tabăra Internaționala de la Remecioara, Călin Georgescu a vorbit oamenilor despre reîntregirea neamului și propășirea nației române. Contextul a fost unul mai neobișnuit și anume cel al românilor din Serbia (Valea Timocului) prezenți timp de o săptămână în tabăra din județ, organizată la Remecioara. Într-un interviu acordat cu această ocazie, Călin Georgescu compătimește presa românească în majoritatea ei, fără să generalizeze.
Mașină fără plăcuțe de înmatriculare condusă de un tânăr maramureșean fără permis
Polițiștii de frontieră maramureșeni au depistat în trafic, în orașul Borșa,...
Deschide