Meci amical: FC Maramureş – Olimpia Satu Mare 0-2

In cadrul celui de-al treilea meci amical din aceasta perioada de pregatire, ieri FC Maramures Universitar  a pierdut 2-0 in fata Olimpiei Satu Mare, intr-o partida disputata pe terenul 2 al Stadionului “Viorel Mateianu” .

Romulus Buia a inceput aceasta partida cu urmatorul 11: Bota-Urs, Ciobai, Istrofor, Anitoiu- Achim, Negrea, Venezia, Pop, Lais -Dragos.

Meciul nu a inceput foarte bine pentru echipa noastra, Olimpia reusind sa obtina un penalty, ratat in cele din urma de satmareni. Golul echipei din Satu Mare a venit in cele din urma la un contraatac dus pe partea stanga a apararii noastre. La pauza s-a intrat la vestiare cu scorul de 1-0 in favoarea echipei din Satu Mare. In repriza a doua, Romulus Buia i-a trimis in teren pe : Lovasz-Durus, Toma, Hodor, De Rosa – Feraru II, Daminuta, Fritea, Roman, Filip – Gego. Acestia nu au reusit sa aduca nimic nou pe tabela, Olimpia reusind sa mai obtina un penalty, dar de data aceasta nu au mai ratat, iar scorul final a fost 2-0 in favoarea oaspetilor.

Urmatorul meci pentru echipa noastra este pe data de 8 februarie impotriva echipei Luceafarul Oradea, pe terenul 2 al Stadionului “Viorel Mateianu” .

foto si informatii: fcmaramures.ro