Jandarm băimărean medaliat la Campionatul de înot al MAI

În perioada 7-10 iulie a.c., municipiul Brăila a fost gazda etapei finale a Campionatului de Înot al Ministerului Afacerilor Interne, ce s-a desfăşurat în bazinul descoperit al Liceului cu Program Sportiv din municipiu. La competiţia organizată de Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne – Biroul Coordonare Activităţi Sportive, împreună cu instituţiile partenere, au participat aproximativ 80 înotători de la toate structurile ministerului.
Lotul Jandarmeriei Române a avut nouă participanţi. Deşi anul acesta a fost o mobilizare mare din parte celorlalte instituţii, jandarmii au obţinut patru medalii de argint. Una dintre ele a fost obţinută de către plt.adj. Silaghi Florin, din cadrul I.J.J. Maramureş, clasându – se pe locul II la proba 100 m bras 35 – 45 ani bărbaţi.