Din nou în finală: CSM Știința Baia Mare – Dinamo București 40-9 (18-6)

CSM Stiinta s-a calificat pentru a sasea oara consecutiv in finala campionatului, dupa ce a jucat a zecea semifinala consecutiva. Azi in penultimul act al actualului sezon, baimarenii au invins pe teren propriu formatia Dinamo Bucuresti cu 40-9 (18-6). Oaspetii au inceput bine meciul, au condus cu 3-0, dar CSM a intrat in avantaj la pauza cu 40-9. Bucurestenii au tinut piept „zimbrilor” si in repriza a doua, dar pana la urma au fost invinsi la un scor categoric, 40-9, putin nedrept fata de modul in care s-a desfasurat jocul. Baimarenii n-au avut nicio clipa emotii pentru calificarea in finala si in ultimele minute au odihnit multi titulari. Omul meciului a fost desemnat baimareanul Sean Morrell.
CSM Stiinta va disputa finala SuperLigii in compania invingatoarei dintre RCM Timisoara si Farul Constanta in 13 septembrie, pe Stadionul National „Arcul de Triumf”. Meciul va incepe la ora 21 si va fi transmis in direct de TVR 2.