HCM Baia Mare – Corona Brasov 25-26 (10-13)

HCM Baia Mare: Puscas (7 interventii), Cetateanu (1), Matei – E. Buceschi 12 (3 din 7m), Negria 3, Tatar 2, Dobromir 2, Parvut 2, Maior-Pasca 2, Rudics 2, Osan, Tomescu, Bondar. Antrenori: C. Buceschi si M. Kovacs

Corona Brasov: Guiu (11 interventii), Dedu (4) – Burghel 6 (1 din 7m), Zamfir 6, Chiper 5 (2), Hotea 5 (1), Sorodoc 2, Seifer 1, Istvan 1, Cherascu, Din, Pricopi. Antrenori: M. Tarca si D. Berbece

Au arbitrat: A. Duta (Bucuresti) si D. Florescu (Pitesti)

Minute de eliminare: 8-16

Aruncari de la 7m: 4-4, transformate 3-4 (a ratat Rudics)

HCM Baia Mare a pierdut azi un meci foarte important in lupta de a evita barajul de retrogradare-promovare. Meciul din etapa a 12-a a Ligii Nationale a fost la discretia oaspetelor, care au condus din primul pana in ultimul minut. Chiar daca a castigat pana la urma la un singur gol diferenta, Corona nu a avut nici macar o clipa emotii pentru victorie.

Evolutia scorului: 0-4 (‘6), 1-6 (’10), 6-8 (’18), 10-13 (pauza), 12-13 (’33), 15-19 (’42), 17-22 (’48), 21-13 (’53). 21-25 (’55), 25-26 (final)

De la gazde nu pot fi remarcate decat Eliza Buceschi (foto hcmbaiamare.ro), Andrada Maior Pasca (atat cat a jucat) si partial portarul Madalina Puscas. In rest, baimarencele au jucat modest si au comis foarte multe greseli individuale.