Meci amical: FC Maramureş – Plimob Sighetu Marmaţiei 10-0

FC Maramureş a disputat ieri seară un meci amical cu proaspăt-promovata în Liga a III-a, Plimob Sighetu Marmaţiei. Băimărenii s-au impus cu un scor categoric, 10-0.Golurile gazdelor au fost marcate de de V. Pop 2, Mariş, F. Achim 3, Negrea, De Rosa, Deac şi P. Achim. Meciul s-a disputat pe durata a 3 reprize a câte 35 de minute.
Antrenorii Romulus Buia şi Ciprian Dorobanţu au folosit următoarele echipe :
Repriza I – Danciu – Mateaş, Istrofor, Toma, Szabo – M. Feraru, Dîrle, Urs, De Rosa – Mariş, V. Pop
Repriza II – Danciu (Olaru) – Duruş, Faye, Hodor, De Rosa – Moiş, Negrea, Giurgiu, Palko – Deac, F. Achim
Repriza III – Olaru – P. Achim, Mureşan, David, Ignat – Giurgiu, Dârlea, Palko, Haiduc – Deac, F. Achim

În acest meci au evoluat pentru FC Maramureş 2 jucători aflaţi în probe, Bogdan Petru Palcu (UTA Arad) şi Giurgiu (FC Viorel Mateianu). (informatii si foto: fc maramures.ro)

Următorul meci al băimărenilor este azi de la ora 10, împotriva echipei Luceafărul Oradea, în deplasare.