FC Maramureş – Poli Timişoara 0-5 (0-2). Băimărenii au jucat în 9 oameni, mai bine de o repriză

FC Maramures Universitar Baia Mare: Lovasz – Durus, Urs, Faye, De Rosa – Deac, Negrea (’46 Filip), Fritea, V. Pop – Roman (’53 Achim), Tanasa (’46 M. Feraru).  Antrenori: Romulus Buia si Ciprian Dorobantu;

FC Timisoara: Kirev – Mera (’70 Popa), Scutaru, Ilie, Sandu – Chis, Poparadu, Dobricean (’65 Fuchs), Patras – Axente, Rickkets (’53 Carstea). Antrenor: Valentin Velcea

Au maarcat: Mera (‘8), Rickets (’31), Poparadu (’53), Scutaru (’63) si Axente (’91)

Meciul din etapa a 23-a a ligii a II-a a seriei Vest s-a incheiat cu un mic dezastru pentru gazde. Oaspetii erau favoriti la castigarea meciului, dar in niciun caz suporterii baimareni nu se asteptau la o asemenea diferenta de scor. Misiunea timisorenilor a fost mult simplificata de faprul ca gazdele au jucat mai bine de o repriza in 9 oameni, dupa ce Urs (’20) a vazut direct cartonasul rosu, iar Durus a fost eliminat in min. 35 dupa doua galbene.